קיצצנו כ - 5,000 ש"ח בהוצאות החודשיות שלנו

ורד מלווה אותנו מזה כשלושה חודשים ב"ניהול כלכלת המשפחה". פנינו אליה לאחר ששמענו על המיזם שלה וידענו שיש לנו במה להשתפר בלשון המעטה בכל מה שקשור לניהול הכספי שלנו. בהכירנו את ורד, החלטנו ללכת עד הסוף ולחשוף בפניה את כל הנתונים הכספיים שלנו – הכנסות, הוצאות, התחייבויות, חסכונות ביטוחים ועוד.

ורד אספה את הנתונים ובתוך ימים ספורים שיקפה לנו תמונה ברורה של מצבנו הכספי – הוצאות מול הכנסות – הכל מסודר באקסל בסדר מופתי וברור. גם את החשבונות שלנו היא סידרה בקלסר המחולק לחוצצים לפי נושאים. היא תיאמה איתנו פגישת שיקוף בה תארה לנו את התמונה הכספית שלנו לאורך כל חודשי השנה. היא עשתה את זה בבהירות וברגישות ולאחר שעיכלנו וראינו תמונה ברורה היא הובילה אותנו לצד האופרטיבי: מה עושים, היכן ניתן לחסוך, מה הפעולות שכדאי לעשות מחר בבוקר. בעזרתה חילקנו תפקידים בינינו ויצאנו לדרך. הבנו שעל השולחן ישנם אלפי שקלים בחודש אותם ניתן לחסוך.

לאחר שחתכנו הוצאות מול ספקים – התכנסנו שוב יחד. המשימה הפעם הייתה לדווח ברמה היומית מה הן ההוצאות שלנו . ורד הבריקה ופתחה לנו קבוצה בוואטסאפ וקדימה לעבודה. בהתחלה זה היה מוזר ואפילו מטריח אבל עם תוצאות אי אפשר להתווכח. בחודש הראשון לפעילותנו המשותפת קיצצנו כ- 5,000 ₪ בהוצאות החודשיות שלנו!!!

ראינו כי טוב והמשכנו לבניית תקציב משפחתי שנתי המבוסס על הוצאות השנה הקודמת ואשר מביא לידי ביטוי את ההכנסות, ההוצאות הקבועות, ההוצאות המשתנות ואת כל החלומות והתכנונים שלנו לשנה הקרובה כגון חופשות משפחתיות, רכישות מיוחדות, השקעות, פעילויות עתידיות ועוד. מדי חודש מתקיימת פגישה – תכנון מול ביצוע חודשי – לא לפני שמדי יום אנחנו מקבלים תזכורות – מה היו ההוצאות , עידודים על דיווח קבוצתי יומי של הוצאות אלו, חיזוקים על למידת החומר והתנהלות כספית מבוקרת.

ורד מלאת אנרגיות ורצון טוב, לא מוותרת ולא מתעייפת, דיסקרטית, דבקה במטרה ומכוונת תוצאה וכל זאת בצניעות, בנעם הליכות, בזריזות, בנתינה מכל הלב ובתחושת שליחות אמיתית. אנחנו לא מוותרים על הליווי שלה וממליצים גם לכם להעז, לפתוח את הדלת, לחשוף, לראות תמונה אמיתית ולצאת לדרך חדשה של התנהלות נכונה ובריאה יותר, לדרך מפוכחת של צמיחה ולבלוב כלכליים ומשפחתיים.

תודה מכל הלב, אנחנו...