חמישה כללי זהב להשגת יציבות כלכלית במשפחה

משפחה היא עסק לכל דבר, ויש צורך לנהל אותה ביסודיות ובהבנה כמו מפעל קטןקבלו ממני כמה טיפים שיעזרו לכם להשיג יציבות כלכלית גם בבית.

השלב הזה בחיים שבו מתחילים להתייחס את הבית כאל עסק קטן, הוא קריטי. זוהי נקודת המפנה שבזכותה נוכל לנהל בצורה נכונה את התקציב המשפחתי.

כלל 1 – הכנסותוהוצאות

הבנת הפער בין ההכנסות להוצאות שלכם היא נקודת פתיחה טובה כדי שתבינו היכן אתם עומדים. ערכו בדיקה פשוטה וכתבו אותה: מה סך ההכנסות שלכם ל עומת סך ההוצאות? את ההוצאות חלקו ל-2 סוגים: הוצאות קבועות (כמו משכנתא, שכר לימוד, ועד בית וכדומה) והוצאות משתנות (הוצאות על בילויים, הוצאות על מזון, חשמל, מים וכדומה). כדאי להוסיף גם הוצאות לא צפויות כמו מתנות, חופשות, תיקונים שונים וכו'.

כלל 2 – בחינתההוצאות

בחנו את סוג ההוצאות המצויות ברמת השליטה הגבוהה יותר או פחות. ברמת השליטה הגבוהה ביותר נמצאות הוצאות כדוגמת נופש, ארוחות מחוץ לבית, תרבות פנאי וחלק נכבד משדרוגי הטכנולוגיה. אלו גם לרוב הוצאות בסכומים משמעותיים. ברמת השליטה הנמוכה נמצאים הוצאות כגון: ביגוד, קניות בסופר ושלל גורמים נוספים.

כלל 3– תקציבמשפחתיחודשי

גבשו תקציב חודשי מפורט שבו יוקצה סכום כסף מסוים לכל אחד מסעיפי ההוצאות. תקציב זה אמור להיות מסגרת להתנהלותכם הכלכלית השוטפת בהמשך. במסגרת בניית התקציב קבעו סדרי עדיפויות שיכללו את הדברים שאתם חייבים, ואת אלו שתוכלו לוותר עליהם. השאירו מסגרת מסוימת להוצאות בלתי צפויות.

כלל 4–הגיעההעתלבחור

כלכלת משפחה נכונה משלבת צימצום הוצאות עם גידול בהכנסות. קיימות דרכים רבות לקיצוץ בהוצאות. למשל: השוואות מחירים ורכישה מרוכזת של מוצרי מזון, החלפת ספקים עבור תשלומי משכנתא, תשתיות טלפון, אינטרנט, ביטוחים ועוד. קחו בחשבון קיצוצים בהוצאות יומיומיות כגון: צריכת חשמל, מסעדות, סיגריות וכו'. שיתוף כלבני הבית בתוכנית הכלכלית החדשה של המשפחה חשוב מאוד להצלחתה.

כלל 5 – קבלועזרה

לפעמים לא קל לעשות את השינוי הכלכלי לבד, זאת משום שהוא מערב גורמים שונים במשפחה וטומן בחובו שינוי התנהגותי. לכן אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר לבירור  מסלול ייעוצי שייתן מענה לסוגיות שמאתגרות אתכם.

בהצלחה!

ורד דקל וירצברגר,
052-2215624 | [email protected]